Dobrze zaprojektowane ozdobne elementy architektoniczne charakteryzują się tym, że mimo upływu czasu i zmieniających się trendów, można je dowolnie komponować z otaczającą architekturą, a ich zadaniem jest odświeżenie jej, nadanie nowego wyrazu bez zmieniania jej charakteru i założeń. Takim elementem są miniGABIONY. Nowoczesne, stylowe i wielofunkcyjne są odpowiedzią dla tych, którzy chcą odmienić swoją przestrzeń w indywidualny sposób.

INDYWIDUALIZM W ZASIĘGU RĘKI
miniGABIONY zostały zaprojektowane tak, by można było je aranżować w niemal każdym rodzaju architektury. Znajdują zastosowanie zarówno w otoczeniu ogrodów i posesji prywatnych jak i w inwestycjach deweloperskich. Wykorzystuje się je coraz częściej w nowoczesnych projektach przestrzeni miejskiej. miniGABIONY wypełnione kamieniem zdobią Ogród Doświadczeń w Krakowie, gdzie wykorzystywane są jako designerskie ławki dla zwiedzających.
Najważniejszą cechą miniGABIONÓW jest ich wielofunkcyjność: są niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, a ich niewielka waga (najmniejszy pusty kosz waży zaledwie kilogram) i odpowiednie wymiary pozwalają na dowolne wykorzystanie i ułożenie. miniGABIONY zostały stworzone pod indywidualne aranżacje, więc mają charakter modułowy, można je dowolnie ustawiać, a kiedy pojawi się nowy pomysł na ich kompozycję – są wygodne w demontażu. miniGABIONY mogą stanowić część wielopowierzchniowej konstrukcji jak i funkcjonować jako pojedyncze detale dekoracyjne – w każdym z tych ujęć przyciągają uwagę. Kosze gabionowe zdobią ogrody i posesje, w których wykorzystano zarówno nowoczesne materiały budowlane: szkło, beton czy stal jak i tradycyjne – drewno czy cegłę.

 

PROJEKTOWANE DOŚWIADCZENIEM
miniGABIONY powstawały przy współpracy z architektami krajobrazu i projektantami ogrodów, dlatego różnorodność ich wypełnień dają spore pole do popisu przy aranżacji przestrzeni: na entuzjastów stylu, który łączy ekologię z designem czekają wypełnienia z naturalnych kamieni takich jak piaskowiec i krzemień. Wykorzystanie surowej skały, szczególnie tej, która naturalnie występuje w ziemi, na której stoi aranżowana przestrzeń, powoduje, że całość jest niezwykle naturalna i spójna z otaczającym środowiskiem. miniGABIONY wypełnione kamieniem idealnie wpisują się w filozofię życia nowoczesnego blisko natury. Kosze gabionowe równie dobrze prezentują się z wypełnieniem ze szkła turkusowego. To wdzięczny surowiec, który w ciągu dnia idealnie odbija światło słoneczne, a nocą jest tłem do wkomponowanego w nie podświetlenia. Każdy podjazd, ogrodzenie czy element architektury wodnej ogrodu z koszem gabionowym wypełnionym szkłem turkusowym jest idealnym rozwiązaniem, gdy w naszej przestrzeni chcemy skupić jak najwięcej światła.

 

GWARANCJA NIEZAWODNOŚCI
miniGABIONY objęte są dziesięcioletnią gwarancją – ich niezawodność, wytrzymałość i wysoką odporność na korozję gwarantuje opatentowana technologia zgrzewania całej powierzchni kosza, również w miejscach zgrzewów. miniGABIONY pokryte są innowacyjną powłoką Pro-ZINAL® będącą stopem cynku i aluminium. Technika wykonania miniGABIONÓW nie pozostawia wątpliwości co do przekonania, że są to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów na polskim rynku architektonicznym. Marka ProgressArch, która jest producentem miniGABIONÓW, od lat skupia się na wykorzystywaniu działań proekologicznych w linii produkcyjnej. Dlatego miniGABIONY powstają w Polsce, ze sprawdzonych materiałów i przy maksymalnej redukcji śladu ekologicznego. W efekcie, kosze gabionowe to produkt innowacyjny, konkurencyjny cenowo z innymi ozdobnymi elementami architektonicznymi i przyjazny środowisku naturalnemu.